Laatste edities
Internationale prijs voor graphische kunsten – Editie 2018
-
no titlePaul Dumont
-
no titlePaul Dumont
-
no title 1Paul Dumont
-
Clean IAnn-Kristin Källström
-
Clean IVAnn-Kristin Källström
-
Clean IIIAnn-Kristin Källström
-
Clean IIAnn-Kristin Källström
-
Awakening v.IGrace Sippy
-
Quiet Fear v.IGrace Sippy
-
SafeguardGrace Sippy
-
Window Cloak v.IIIGrace Sippy
-
KidnapperCharlotte Massip
-
Les belles de CranachCharlotte Massip
-
Last LightJulianne Ricksecker
-
Torrey Pine #2Julianne Ricksecker
-
Resting on Razor Point TrailJulianne Ricksecker
-
Les femmes de Richard IIICharlotte Massip
-
Harris Beach, OregonJulianne Ricksecker
-
Dziadkowe gwoździe IPrzemysław Bukowski
-
Amandine, portrait nocturne /2Mélanie Géray
-
DuskOlesya Dzhurayeva
-
embuscadeAnne Valkenborgh
-
Murmur IICleo Wilkinson
-
IsolationAde Adesina
-
over Confidence (af)alberto balletti
-
dérobadeAnne Valkenborgh
-
Sous terreDanièle Aron
-
Clair-obscur #5VERONIQUE DESMASURES
-
Conections IPrzemysław Bukowski
-
SaluteBeatrice Carlson
-
sans titre 3Jeanne Rebillaud Clauteaux
-
Mémoires IIsabel Mouttet
-
la DonnaBeatrice Carlson
-
Fish jumpingMasaaki Sugita
-
Mirror MirrorWuon-Gean Ho
-
Round opening behindMasaaki Sugita
-
stun Glow (m)alberto balletti
-
Interior No.44Jaco Putker
-
sans titre 2Jeanne Rebillaud Clauteaux
-
Colorful Souls 1Jo Ann Lanneville
-
CLAMSJudith Rothchild
-
Greyflower 4Janne Nytorp
-
Mémoires IVIsabel Mouttet
-
Brûler ses désirsJo Ann Lanneville
-
sans titre 1Jeanne Rebillaud Clauteaux
-
Clair-obscur #4VERONIQUE DESMASURES
-
L'évier BleuHenri Dupont
-
Anne-Françoise, portrait nocturneMélanie Géray
-
sans titre 4Jeanne Rebillaud Clauteaux
-
CorauxJudith Rothchild
-
Wagon Port Autonome, Bx.Romain Coquibus
-
DisengageAde Adesina
-
Stones IPrzemysław Bukowski
-
Morning conversationOlesya Dzhurayeva
-
DevotionBeatrice Carlson
-
stun Glow (f)alberto balletti
-
Alice aux pays des emmerdesjean-françois Jullien-Clement
-
Porter en soi les orages et les paysagesJo Ann Lanneville
-
Sticks IPrzemysław Bukowski
-
Robe verteHenri Dupont
-
Early morningOlesya Dzhurayeva
-
Amandine, portrait nocturne /1Mélanie Géray
-
Sans titreClaude-Alain Giroud
-
Pacifique sudJudith Rothchild
-
Remembering VermeerMary Teichman
-
Mémoires IIIsabel Mouttet
-
Eight to OneWuon-Gean Ho
-
Colorful Souls 2Jo Ann Lanneville
-
LAPS (Vivant)Catherine Gillet
-
Transient Life No.3Jaco Putker
-
Usine huile Lesieur, Bx.Romain Coquibus
-
E and O -the Eye and the Object(ive) 1.3Ji-Yue Deng
-
Interior No.56Jaco Putker
-
Like a Saint Sebastian of SchongauerMasaaki Sugita
-
Amandine, portrait nocturne /4Mélanie Géray
-
Mood IndigoMary Teichman
-
ConversationBeatrice Carlson
-
Sans titreDanièle Aron
-
Robe MauveHenri Dupont
-
Ce qui advient...IIICatherine Gillet
-
Ils s'invitent les soirs d'étéjean-françois Jullien-Clement
-
over Confidence (am)alberto balletti
-
witness IICleo Wilkinson
-
No WhereAde Adesina
-
no title 1Paul Dumont
-
Lick the MoonWuon-Gean Ho
-
BabelAnne Valkenborgh
-
Homo erectusDanièle Aron
-
Crépuscule x 22h07Catherine Gillet
-
Then IIICleo Wilkinson
-
Interior No.46Jaco Putker
-
Sans titreClaude-Alain Giroud
-
Thee-shirt RougeHenri Dupont
-
SongeDanièle Aron
-
This Granny CanWuon-Gean Ho
-
Apples around in the airMasaaki Sugita
-
PledgeCleo Wilkinson
-
E and O -the Eye and the Object(ive) 1.1Ji-Yue Deng
-
GreyfishJanne Nytorp
-
Half LightJi-Yue Deng
-
Clair-obscur #3VERONIQUE DESMASURES
-
From the other sideOlesya Dzhurayeva
-
La surprise de vivre (1)Catherine Gillet
-
Greyflower 3Janne Nytorp
-
TrainspottingMary Teichman
-
There Will Be LightAde Adesina
-
Désordre dans l'atelier avant une exposition de sculpturesjean-françois Jullien-Clement
-
Sans titreClaude-Alain Giroud
-
défiladeAnne Valkenborgh
-
tournoi sous les feux de la rampejean-françois Jullien-Clement
-
Sans titreClaude-Alain Giroud
-
Port Base Sous-Marine, Bx.Romain Coquibus
-
Clair-obscur #2VERONIQUE DESMASURES
-
Nids de frelonsJudith Rothchild
-
Grue Base Sous-Marine, Bx.Romain Coquibus
-
E and O -the Eye and the Object(ive) 1.2Ji-Yue Deng
-
Mémoires IIIIsabel Mouttet
-
TracksMary Teichman
-
GreyflowerJanne Nytorp
De juryleden
Josse Goffin – BE
Voorzitter van de jury
Belgische beeldende kunstenaar geboren in 1938 in Brussel. Prentkunstenaar, affiche kunstenaaar, graveur, auteur-illustrator van jeugdboeken. Zijn wereld, gekenmerkt door poëzie en humor, heeft een grote productie voortgebracht in de commerciële en culturele communicatie, en in het uitgeven van zeefdrukken en linosnede.
Zijn kunst, gekenmerkt door duidelijkheid, doorzichtigheid, verbeelding en onschuld heeft tot verschillende persoonlijke tentoonstellingen geleid zowel in België als in andere grote buitenlandse hoofdsteden, maar ook tot talrijke erkenningen in de internationale pers. Josse Goffin heeft van 1977 tot 2004 verhaal en humor tekening onderwezen in het atelier grafische communicatie van de Nationale Hogeschool voor Visuele Kunsten Ter Kameren in Brussel, de school waarvan hij zelf afgestudeerd is.
Hij wordt regelmatig aangevraagd als lid van de jury in de kunsthogescholen en voorzit, binnen de Franse Gemeenschap, de beurscomissie voor auteurs-illustrators van jeugdboeken.
Adrienne Burany – HU
Geboren te Gödöllö, HU in 1971.
Ze behaalde een diploma (licentie) in economische wetenschappen en personeelszaken in Boedapest en woont sinds 2004 in Brussel. Sinds 2007 werkt ze in het Cultureel Instituut van de Hongaarse ambassade te Brussel. Eerst als assistente-coördinatrice en daarna, tussen 2010 en 2014, als financieel verantwoordelijke. In die periode speelde ze een rol bij het opstarten van meerdere artistieke en culturele projecten. Sinds 2014 is ze verantwoordelijk voor de culturele programmatie; cultuur is altijd al haar voorliefde geweest . Ze nam actief deel aan de volgende culturele evenementen:
- 2008: Tentoonstelling van Zsolnay-keramiek in het Museum voor Schone Kunsten van Luik
- 2009: Tentoonstelling gewijd aan Lajos Vajda in het Museum voor Schone Kunsten van Antwerpen
- 2010: Tentoonstelling van Hongaarse fauvisten in het stadhuis van Brussel
- 2011: Coördinatie van de evenementen tijdens het Hongaarse voorzitterschap van de Europese Unie
- 2015-2016: Initiatiefneemster van het Bartók Festival te Brussel dat in 2016 voor de tweede keer plaatsvindt.
Roger Dewint – BE
Geboren in 1942 in Brussel
Illustrator, graveur, boekillustrator, Roger Dewint is een ereprofessor van tekenen en graveren aan de Academie van Brussel en lid van de Libre Académie Picard.
Hij bekleedt verschillende onderscheidingen in België en in het buitenland: Canada, Verenigde Staten, Frankrijk, Spanje, Griekenland, Macedonië.
Met meer dan 60 solo- en retrospectieve tentoonstellingen in België, Nederland, Frankrijk, Duitsland, Spanje, Mexico en Peru, neemt hij deel aan ongeveer 130 biënnales of triënnales van gravures over de hele wereld.
Roger Dewint is ook vertegenwoordigd in meer dan 80 openbare collecties of musea over de hele wereld.
Lucasz Kurzatowski – PL
Lukasz Kurzatkowski is geboren te Lublin (Polen) op 2 januari 1958. Hij is afgestudeerd in grafisme in de Académie des Beaux-Arts van Varsovie in 1983. Sinds 1984 leeft en werkt hij in België. Hij drukt zich uit door middel van schilderijen en linosnede. Hij voert de grafishce projecten uit (affiches, afbeeldingen, brochures, catalogi, flyers, logo’s…). Hij heeft verschillende persoonlijke en collectieve tentoonstellingen op zijn rekening (België, Duitsland, Verenigde Staten, Frankrijk, Japan en Polen).
Prijzen:
- 1993 : Grand Prix Vyle d’Art, Marchin. Prix de la gravure et l’image imprimée de la Communauté française de Belgique
- 1994 : Prix Médiatine, Bruxelles
- 1995 : Grand prix The Third International Print Biennial, Bhopal, Inde
- 1998 : Sponsor’s Prize, 4th Sapporo International Print Biennale, Japon
- 2006 : Purchase Prize, 14th Space International Print Biennial Seoul, Corée
- 2008 : Bronze Prize, International Print Exhibition Yunnan, Chine
Gérard Sourd – FR
Ere Hoofd-conservator, afdeling ‘Estampes et de la Photographie’, Bibliothèque Nationale de France, Parijs, hij was hoofdredacteur van het magazine ‘Nouvelles de l’estampe’ van 1990 tot 2010.
Hij was jurylid van vele artistieke evenementen, waaronder de ‘Triennale de la gravure’ van Chamalières’, de ‘Biennale de la gravure et des nouvelles images’ van Sarcelles, de ‘Biennale de gravure’ van Saint-Maur-des-Fossés’, de ‘Prix de gravure Michel Ciry, de ‘Prix de gravure’ van de Fondation Taylor, de ‘Biennale de la gravure’ van Luik.
Galerij
Tentoonstellingscatalogus
Voor elke editie wordt een catalogus opgesteld om het werk van de 25 laureaten te eren, maar ook om het werk van een heel team (leden van de jury, leden van de vzw, partners, enz.) Te bedanken. U kunt de catalogus van deze uitgave hieronder raadplegen.