Laatste edities
Internationale prijs voor graphische kunsten – Editie 2014
-
UntitledMasaharu Imamiya
-
onomatopée, IMasaharu Imamiya
-
onomatopée, IIMasaharu Imamiya
-
From UndergroundMasaharu Imamiya
-
DOUBLE THE TROUBLE IIcolette cleeren
-
RESONANCE ROOM IIcolette cleeren
-
GOLD ON GOLDcolette cleeren
-
RESONANCE ROOM Icolette cleeren
-
SKerson - Picking figsSamuel Kerson
-
SKerson - Danse VoltigeSamuel Kerson
-
SKerson - Dragon Dance TheatreSamuel Kerson
-
SKerson - Claire and her DidgeridooSamuel Kerson
-
Noces orientalesThierry Mortiaux
-
Le foie grasThierry Mortiaux
-
Le doudouThierry Mortiaux
-
Couple en étéThierry Mortiaux
-
fix thisNick Vandersyppe
-
Révolte amazoniennejean-françois Jullien-Clement
-
complex -2kamruzzaman kamruzzaman
-
Street art dans les ruinesPierre PHILIPPE
-
Les privés de lumièrejean-françois Jullien-Clement
-
The riverGeerten Sterk
-
Parade's End: Tietjen's and SylviaJames Albon
-
klasfotorita riemaker
-
Untitled -4kamruzzaman kamruzzaman
-
Je serai ton ombreGuy Langevin
-
Dinsho Main StreetJames Albon
-
Le poids de l'ombreGuy Langevin
-
Parade's End: In the Attack!James Albon
-
UntitledGeerten Sterk
-
L'atelier.Pierre PHILIPPE
-
torso'srita riemaker
-
MongolfièreDominique Declerck
-
Mountains beyond mountains #1Geerten Sterk
-
In the Dutch mountainsGeerten Sterk
-
MurmurCleo Wilkinson
-
zt ( zonder titel)Aris Engel
-
Nuit d'évocation en Afriquejean-françois Jullien-Clement
-
radiographie n° 10Sandra Baud
-
smoking big cigarsNick Vandersyppe
-
'Identity Crisis'Colin Gillespie
-
TÊTE 1DIANE VAN EEPOEL
-
DINGO AND THE SPIRITMaria Bray
-
Tea timeSabine Delahaut
-
'Dog House'Colin Gillespie
-
radiographie n° 12Sandra Baud
-
Tre Fiori.Sandro Bracchitta
-
Le rendez-vous galantSabine Delahaut
-
bezoekersrita riemaker
-
Inception IIICleo Wilkinson
-
Cover girlSabine Delahaut
-
Neve NeraSandro Bracchitta
-
Tre Case, II.Sandro Bracchitta
-
FledglingCleo Wilkinson
-
'The Show House'Colin Gillespie
-
Tête 6DIANE VAN EEPOEL
-
ConstellationsPierre PHILIPPE
-
Tentations de Saint-Antoinejean-françois Jullien-Clement
-
vogelrita riemaker
-
Beckerich - EtangPascal Jaminet
-
Tête 2DIANE VAN EEPOEL
-
'Bought off Plan'Colin Gillespie
-
Perséphone aux enfersGuy Langevin
-
PontonPascal Jaminet
-
BecalmedCleo Wilkinson
-
stackedNick Vandersyppe
-
radiographie n° 8Sandra Baud
-
Overgrown GreenhouseJames Albon
-
L'Antre de la ManteSabine Delahaut
-
Echidna SpiritMaria Bray
-
Water spiritsMaria Bray
-
Windorgel VlissingenAris Engel
-
OmbrellesDominique Declerck
-
complex -1kamruzzaman kamruzzaman
-
MongolfièreDominique Declerck
-
OmbrellesDominique Declerck
-
FougèresPascal Jaminet
-
ash trail talesNick Vandersyppe
-
Untilled -5kamruzzaman kamruzzaman
-
GravitationPierre PHILIPPE
-
Beckerich - VégétationsPascal Jaminet
-
Jane's gardenAris Engel
-
La chairGuy Langevin
-
Tre Case.Sandro Bracchitta
-
radiographie n° 11Sandra Baud
-
StoofAris Engel
-
Echidna flightMaria Bray
-
Tête 5DIANE VAN EEPOEL
De juryleden
Marie Akar – FR
Geboren te Parijs in 1962
Na haar literaire studies (voorbereidende klassen ‘hypokhâgne’ en ‘khâgne’), gaat Marie Akar eerst aan de slag als assistente van de directeur van het cultureel centrum Paris Art Center aan de Falguière-straat. Later werkt ze voor het architectenbureau Brunet & Saunier.
Eens haar master Kunst & cultuur (optie Boek ambachten) op zak, gaat ze als journaliste werken voor het tijdschrift Art et métiers du livre (Éditions Faton), met als specialiteiten grafische kunsten (artikelen over Mohlitz, Didier Mutel, Francis Capdeboscq, Atelier Tugdual…) en hedendaagse boekbindtechnieken. Ze is momenteel hoofdredactrice van dit tijdschrijft.
Roger Dewint – BE
Geboren in 1942 in Brussel
Illustrator, graveur, boekillustrator, Roger Dewint is een ereprofessor van tekenen en graveren aan de Academie van Brussel en lid van de Libre Académie Picard.
Hij bekleedt verschillende onderscheidingen in België en in het buitenland: Canada, Verenigde Staten, Frankrijk, Spanje, Griekenland, Macedonië.
Met meer dan 60 solo- en retrospectieve tentoonstellingen in België, Nederland, Frankrijk, Duitsland, Spanje, Mexico en Peru, neemt hij deel aan ongeveer 130 biënnales of triënnales van gravures over de hele wereld.
Roger Dewint is ook vertegenwoordigd in meer dan 80 openbare collecties of musea over de hele wereld.
André Simoncini – LU
Geboren te Luxemburg op 21 februari 1946
Vertaler-tolk van opleiding
Hij opent in 1981 een eerste kunstgalerie, gespecialiseerd in de gravure, en lanceert een bibliofiele collectie met 27 gepubliceerde werken. De galerie bevindt zich vandaag in een prachtige ruimte met uitzicht over de stad Luxemburg en, trouw aan de kunstenaars van het begin, laat vandaag het publiek onder meer kennismaken met plastische kunstenaars uit Zuid-Azië.
André Simoncini heeft het blad Echanges gepubliceerd, de Nouvelle anthologie de la poésie nègre et malgache de langue française van Charles Carrère en Amadou Lamine Sall uitgegeven. Hij heeft poëziedagen georganiseerd en heeft als dichter meerdere bundels gepubliceerd.
Hij werkt vandaag mee aan de evenementen van de ‘Printemps des Poètes-Luxembourg’ en lanceerde onlangs een ‘poésie poche’-collectie.
Gérard Sourd – FR
Ere Hoofd-conservator, afdeling ‘Estampes et de la Photographie’, Bibliothèque Nationale de France, Parijs, hij was hoofdredacteur van het magazine ‘Nouvelles de l’estampe’ van 1990 tot 2010.
Hij was jurylid van vele artistieke evenementen, waaronder de ‘Triennale de la gravure’ van Chamalières’, de ‘Biennale de la gravure et des nouvelles images’ van Sarcelles, de ‘Biennale de gravure’ van Saint-Maur-des-Fossés’, de ‘Prix de gravure Michel Ciry, de ‘Prix de gravure’ van de Fondation Taylor, de ‘Biennale de la gravure’ van Luik.
Galerij
Tentoonstellingscatalogus
Voor elke editie wordt een catalogus opgesteld om het werk van de 25 laureaten te eren, maar ook om het werk van een heel team (leden van de jury, leden van de vzw, partners, enz.) Te bedanken. U kunt de catalogus van deze uitgave hieronder raadplegen.